Press

Články ke koncertu 10 let na scéně

12. listopadu 2016 v 13:43 | L3
Kdo takhle zbil Ewu Farnou? Zpěvačka má monokl a rozbitý ret!

5. června 2015 v 22:12 | L3

Krásný obličej Ewy Farné (21) je plný odřenin, má monokl a krvavý ret. Co se mladé česko-polské zpěvačce proboha stalo, kdo ji takto zřídil?

Děsivé foto nahrála sama zpěvačka na svůj Facebook. Odpověď na otázku, kdo ji takto zřídil, je patrná už ze samotného fota při podrobném ohledání.

Farnu zřídila maskérka! A její výtvor byl velmi věrohodný, že polekal nejednoho fandu zpěvačky. "K čemu nahrávám videoklip?" napsala Farna k fotce.

Pravděpodobně se bude jednat o video k nové písni. Fanoušci mladičké zpěvačky se tak ničeho bát nemusí. Nikdo ji nenapadl ani neublížil.

Zdroj: www.blesk.cz

Ewa Farna: Velký dav mě nestresuje, spíš vzrušuje

20. května 2015 v 14:41 | L3
Hodiny zpěvu, koncerty v Americe, setkání s Nelly Furtado i problémy s hlasivkami, kvůli kterým málem musela na operaci - o tom všem jsme si povídali s Ewou Farnou. Nedávno vypustila do světa duet s Majkem Spiritem

Ewa Farna před pár týdny dojela své akustické turné, ze kterého jsme vám přinesli exkluzivní reportáž ze zákulisí. Ani teď se ale nenudí.Natočila úžasný duet s Majkem Spiritem a pomalu roztáčí další kolotoč koncertů v Česku i Polsku. Minulý týden jsme vám přinesli 1. díl rozhovoru, ve kterém jsme s Ewou řešili její roli nedobrovolné celebrity i mainstream. Tady je druhý díl.

Před akustickým turné jsi začala navštěvovat hodiny zpěvu…
A chodím na ně pořád.

Jak moc tě to posouvá? Asi to není jenom o hlasu.
Je to i o tom uvědomění si, že děláš něco, čím se živíš. A taky se o ten svůj "nástroj" musíš starat. Stejně tak, když jsi sportovec a chodíš na tréninky nebo na masáže kvůli svalům. Hlasivky jsou taky sval. Měla jsem období, kdy jsem - ne třeba jako rockerka - ale fakt jsem na to kašlala. Nerozezpívala jsem se. Brala jsem to tak, že mi to tam takhle prostě narostlo a neřešila to, nikdy jsem se neučila zpívat.

A kde nastala ta změna?
Jednoduše mi postupem času došlo, že jsou ty věci jinak, než jsem si myslela. Že se člověk zpívání učí, je to hygiena hlasu. Pan profesor Pavel Towen Veselý, ke kterému chodím, mi ty hlasivky vždycky jakoby osprchuje. Dá mi je do pořádku a pomáhá udržovat rozsah, který mám. Cokoliv děláte profesionálně prostě musí být jiná liga. Je potřeba vědět, že se na svůj hlas můžete spolehnout a že se vždycky zachová tak, jak chcete. A právě proto se k němu musíte nějak chovat a starat se o něj. Opravdu to dává smysl. I když často chodím na devátou ráno a to je pro mě trošku zabiják. (smích)

Užs měla se svými hlasivkami někdy problém?
Během prvního turné jsem se nerozcvičovala, zpívala jsem z krku pak jsem s hlasivkama málem musela na operaci. Ale pan profesor mě dal do kupy, jen jsem musela sedm dní mlčet. Nesměla jsem ani promluvit. To bylo peklo. (smích)

To může být někdy docela těžké, co?
To rozhodně. Třeba ve škole, kde mě kvůli tomu nemohli zkoušet. V tu chvíli jsem vypadala jako největší nafrněná hvězdička: Hele, pardon, já nemůžu mluvit, můžu jenom psát. Prosila jsem učitele, aby byli ohleduplní a pochopili, že s tím mám fakt problém. Dělali si ze mě občas srandu, ale pochopili to, a ten problém ustoupil sám. Zkoušena jsme nebyla, ale zato jsem sama psala písemky.

Jedním z tvých snů bylo koncertování v Americe, už se vám splnil?
Splnil. Byla jsem tam na nějakých třech koncertech pro české krajany. Měli jsme jet do Ameriky třikrát, ale jednou jsme to zrušili my a podruhé oni. Občas je to adrenalin. Když jsme chtěli letenky den předem, ukázalo se, že nejsou zabookované a nejsou ani zpáteční a že vlastně ani nemáme žádné zálohy… Takže jsme tam radši nejeli. Ostatní kapely ano a koncerty se povedly, ale já jsem se toho rizika bála. Jsem ráda za Polsko a občas nějaké to Slovensko. Minulý rok jsme byli třeba v Irsku a v Německu, hráli jsme v Itálii... Je to příjemné, takhle cestovat.

Není to tak dávno, co jsi na Facebooku psala o zrušeném koncertu v Bratislavě. Spousta kapel se radši vymluví na nemoc nebo něco jiného, než by přiznala, že se prostě neprodávaly lístky. Tys to ale napsala na rovinu.
Samozřejmě jsem se zase dočkala nějakých článků, že už o mě není zájem a tak… Ale stejně si myslím, že je lepší říct to na férovku.

Jak vzpomínáš na svůj obří koncert před Nelly Furtado?
Moc ráda, bylo tam asi dvě stě tisíc lidí. Obrovský dav.

Cítíš větší nervozitu, když je koncert takhle monstrózní?
Ne. Naopak jsem nervóznější, když hraju v malém prostoru. Vidíš lidem v publiku do očí, vnímáš, jak se tváří… Jinak mě velký dav nestresuje, spíš vzrušuje.

S Nelly ses setkala?
Viděly jsme se asi pět minut. Říkala něco v angličtině a i když se učím od dětství, od školky, tak jsem se v ten moment zmohla jenom na: "You are so beautiful!" Pak ještě "Thank you." A to bylo všechno. Prostě jsem jen civěla a nic.


Zdroj: www.t-mobile.cz/hudba

Ewa Farna: Neživím se tím, že bych byla celebrita

14. května 2015 v 12:09 | L3
Příští rok to bude deset let, co se Ewa Farna jako blesk z čistého nebe zjevila na české hudební scéně. Spousta posměváčků ji tehdy předpovídala rychlý konec. Zmýlili se. Dnes je Ewa úspěšná v Česku i Polsku, na triku má slušnou řádku hitů a na Facebooku přes 730 000 fanoušků. Přesto pořád musí bojovat s předsudky a pomluvami.


"Mrzí mě, že občas lidi nechápou, že jsem prostě jenom zpěvačka. Neživím se tím, že bych byla celebrita. Často se to takhle prezentuje, což bohužel asi neovlivním, ale živím se tím, že zpívám a pokud se tohle nebude dít a budu žít z toho, že budu chodit někam otevírat butiky - tak to dělat nebudu," říká Ewa Farna.

Strávili jsme s Ewou skoro celý den na trase Praha - Jablonec. Přečtěte si exkluzivní report ze zákulisí jejího akustického turné. V mezičase jsme stihli udělat i tenhle rozhovor, ze kterého je jasně znát, že to má 21letá zpěvačka v hlavě srovnané víc, než si možná myslíte.

Nedávno jsi dojela akustické turné - bylo na tobě vidět, že tě tohle koncertování hodně baví.
Strašně, protože ty písničky dostaly úplně jiný kabát. Dost je to znát třeba u songů La la laj, Ticho nebo Toužím. Lidi na koncertech jsou hodně překvapení a občas se stane, že písničku do poloviny třeba vůbec nepoznají. Ty nové verze mi přijdou zajímavé a můžou zaujmout i posluchače, kteří mě normálně neposlouchají.

Lišilo se publikum akustického turné od toho tradičního?
Myslím, že ano. I protože už je vážně starší. Jsou tady samozřejmě i mladí lidé, ale občas člověk v publiku zahlédne i šedesátiletou paní. Často taky chodí páry kolem čtyřiceti. Nazývám to takovou rodinnou komedií. (smích) Můžeš přijít s malým dítětem i dospělým člověkem.

Slyšela jsem, žes natočila jazzové album v polštině.
To je pravda. Sice nejde o úplně jazzovou desku, ale já tomu tak říkám. Je z ní slyšet spousta žánrů, včetně trochy blues a country. Zkrátka jde o něco úplně jiného, než jsem do téhle doby dělala.

Když jsme posledně dělaly rozhovor, říkalas, že máš v Polsku starší publikum než tady. Pořád to platí?
Myslím, že teď právě přichází moment, kdy se to začíná měnit. Je to těžké, protože vlastně nevíš, jestli se to zlomí tam, kam potřebuješ nebo chceš... Ale většinou je to tak, že se mnou ti lidé rostou. A přicházejí i noví, starší. Já si toho strašně vážím, uvědomuju si, že čím je člověk starší, tím je náročnější. Žijeme v době, kdy je hudební nabídky přehršle. O to víc si cením toho, když si někdo najde čas a těch 229 korun a přijde si večer užít koncert. Vážím si každého, kdo přijde.

V téhle souvislosti se mi vybavuje třeba Aneta Langerová. Když vyhrála Superstar, nahrávala popové věci a byla neskutečně úspěšná. Pak si začala dělat svou hudbu, která ji baví, ale vzdálila se mainstreamu. Logicky je teď míň vidět. Řešíš tohle sama u sebe?
Na to je těžká odpověď, protože já se vlastně pořád hledám. I když mě baví jazz a teď prezentuju akustickou tvorbu... Ale pořád jsou základem ty popové písničky s melodií, kterou si třeba nějak upravuju. Ale víš, kde je začátek a kde konec a dokážeš si to spočítat. Toho se asi vždycky budu držet. Baví mě popové písničky a nestydím se za to. Jsem popová a mainstreamová a jsem na to pyšná, jsem ráda, že to tak je.

Ale nemělas to zrovna lehké, hlavně na začátku.
Kritici tehdy říkali - ok, zase se objevila nějaká rychlokvaška... Jako jeden ze svých největších úspěchů beru to, že jsem tohle označení přerostla. Samozřejmě to neznamená, že tu budu navždycky. Ale najednou jsem v situaci, kdy se ode mě čeká proměna. Kdy přestanu dělat to, co musím dělat kvůli tomu, abych byla slavná… Jenže já to hraju, protože mě to baví. Zezačátku, když jsme řešili, co budu dělat za hudbu, přišli i s tím, že bych měla rapovat. Ale to prostě nešlo. Bylo mi dvanáct a necítila jsem se na to. Nebyla jsem z ulice a tak vůbec. Takže - i když lidi říkali, že jsem jen nějaký produkt - já to tak necítila. A i když to byly písničky z publishingu, myslím, že byly dobré. Ale od toho se teď snažím utéct, protože mě baví tvořit. Je to něco jiného, než když si písničku někde koupíš.
Ale jinak přerod nechystáš.
Nechystám. Nevidím to tak, že bych se pak najednou octla někde úplně jinde. Baví mě měnit ty hábity, oblečení, aranže - zpívat v jiných podobách, jemněji. Ale pořád se držím toho mainstreamového duchu.

Co ty a soukromí, to je možná někdy velký problém...
To máte pravdu. Potřebujete mít své soukromí, svoje tělo, svoji mysl a ne že na vás začnou lidi okamžitě skákat, líbat, pořádně objímat. Chci, aby mě objímala mamka, aby mě objímal můj kluk a mí nejbližší přátelé. Vím, že fanoušci mě znají, ale já spoustu z nich ne a nic o nich nevím… Jsem vážně moc ráda, že jsme napojeni na stejnou vlnu v hudbě, ale to neznamená, že spolu musíme trávit večery jako nejbližší kamarádi. Možná se to někoho dotkne, ale já mám ráda tu mez, kdy dohrajeme koncert, dopodepisujeme se, dofotíme se, pokecáme a pak jdu na večeři se svými přáteli. Myslím, že je to přirozené. I když tahle práce je mé velké hobby, občas potřebuju od té Ewy Farne utéct a být obyčejná Ewa.

Máš i nějaké nepříjemné zážitky?
Pamatuju si, jak mě na koncertě fanoušek objal a chytil za prso… Asi mám z toho prostě nějaké špatné zkušenosti. Mrzí mě, že občas lidi nechápou, že jsem prostě jenom zpěvačka. Neživím se tím, že bych byla celebrita, co nosí takovou nebo makovou sukni. Často se to takhle prezentuje, což bohužel asi neovlivním, ale živím se tím, že zpívám a pokud se tohle nebude dít a budu žít z toho, že budu chodit někam otevírat butiky - tak to dělat nebudu.

2. díl rozhovoru s Ewou Farnou přineseme za týden

Zdroj: www.t-mobile.cz/hudba

Majk Spirit se spojil s Ewou Farnou a jejich duet je prostě...

14. května 2015 v 12:04 | L3

Boží! Je tu další z řady zajímavých hudebních hostovaček, tentokrát v česko-slovenských barvách. Majk Spirit a Ewa Farna spolu natočili duet. A "sluší" jim to spolu.


V poslední době je u zpěváků čím dál tím oblíbenější vydávání koncepčních alb. Zatímco například Michal Hrůza zabodoval svou dvojdeskou Den a Noc, Jana Kirschner vydala Morušu bielou a čiernou. Teď se k nim připojil i Majk Spirit. Ovšem s jedním velkým rozdílem. Zatímco u Hrůzy nebo Kirschner se vydání druhého alba čekalo, u Spirita ne. Když koncem března vydal album Y Black, nikdo kromě něj a jeho týmu netušil, že bude o necelý měsíc později následovat další - Y White. Zkrátka dokonalé překvápko.

Na albu opět nechybí řada zajímavých hostovaček. Jednou z nich je duet Generácya s Ewou Farnou. Ta se mimochodem teď taky nenudí. Před nedávnem dojela své akustické turné, ze kterého jsme vám přinesli exkluzivní reportáž V zákulisí s Ewou a co nevidět v Polsku vydá své jazzové album. A teď už slíbený duet. Jak se vám líbí?

Zdroj: www.t-mobile.cz/hudba

Tady je Ewa Farna v absolutně nejlepší formě. Dostane i vás!

16. dubna 2015 v 20:31 | L3
Nejen dokonalé s Ewou v nejlepší formě. Ale také initmní a něžné. A to až tak, že z toho chlapi brečeli. Nevěříte? Tak se přesvědčte sami...


První akustické best of jedné z nejlepších domácích zpěvaček právě vychází. Strhující atmosféra, skvělé instrumentální výkony, speciální hosté a Ewa Farna v nejlepší formě se všemi svými hity v klubovém aranžmá. Vychází jako kompet CD+DVD.

"Atmosféra akustického koncertu byla natolik intimní a specifická, že nás inspirovala k realizaci turné "V akustickém směru". Dlouho jsem neviděla slzy v očích mé kapely. Jsem ráda, že byl zrovna tento koncert natočen. Snad držitelé CD/DVD tuto vyjímečnou amosféru pocítí také," zaznělo od Ewy.

Zmiňované turné je právě ve své polovině a podle reakcí fanoušků se podařilo atmosféru z natočeného pražského koncertu přenést i do dalších měst. Zažít Ewu akusticky můžete ještě na těchto posledních koncertech tour: 17.4. Jablonec nad Nisou, 19.4. Pardubice, 23.4. Brno, 24.4. Plzeň, 25. 4. Karlovy Vary.

Zdroj: prask.nova.cz

Ewa Farna o herectví: Divadlu se nebráním

14. dubna 2015 v 10:51 | L3

Zpěvačka Ewa Farna se prý nebrání herecké roli. Muselo by ale jít o divadlo.


Ewa Farna si užívá slávu v Polsku i v České republice. "Já se věnuji stejně Polsku i Čechám. Jsem ráda svá a občas s chutí provokuju. Asi mám víc polský temperament. Hodně koncertuju v Čechách, ale v Polsku asi víc chápou můj charakter. Přeci jen jsem Polka, přesto si vážím toho, že můžu vystupovat i tady i tam. Tím pádem je hodně práce a jsem za tyto dvě země vděčná," řekla Ewa v rozhovoru pro web iDnes.cz.

"Je mi hrozně dobře v Praze, ale i ve Varšavě. Vyhovuje mi, že to můžu střídat. Je to různorodé a nedostanete se do té rutiny. V Polsku je to možná v hudbě více otevřené světu. V Čechách se spíš lidé drží zajetých kolejí. Mám pocit, že kdokoliv by tady udělal něco jiného, tak si všichni řeknou: Na co si hraje? V Polsku je to přirozené, když někdo přijde extravagantní, tak tam řeknou "fíííha to je super". V Čechách je těžší se objevit, v Polsku se udržet. Konkurence je tam mnohem větší," pokračovala zpěvačka.

Nechtěla by se stát i herečkou? "Já jsem otevřená novým věcem. Zkusila jsem si i porotcování a je pravda, že už jsem si i zahrála. Samu sebe v jednom seriálu. Chci ale být především v paměti jako zpěvačka a ne všehochuť. Chci dělat jednu věc pořádně. Bokem třeba herectví ano, ale opravdu jen velmi okrajově. Nebránila bych se divadlu. Ale jak říkám, opravdu jsem hlavně zpěvačka. Nechci, aby mě to ve vyhledávači pak našlo jako zpěvačku, herečku, švadlenu a nic pořádně," uzavřela.

Zdroj: prask.nova.cz

Ewa Farna navštívila Jihlavu

7. dubna 2015 v 21:09 | L3
Ewa Farna navštívila Jihlavu
V rámci akustického turné V akustickém směru zavítala na počátku dubna do Jihlavy zpěvačka Ewa Farna, vystoupila s kapelou v Dělnickém domě.

Co tě vedlo k nápadu uspořádat akustické turné?
To byl pro mě zlomový koncert v Retru v září v Praze, který jsme hráli v rámci Óčko music stage a tam byla tak výborná atmosféra, tak intimní a pokojíčková, že jsme se rozhodli s tím vyrazit na turné a začali jsme to plánovat.

Tvoje turné začíná v Jihlavě, proč zrovna Jihlava jako počátek turné?
Právě na to se mě teď také ptali a vůbec na to nemám žádné vysvětlení. Prostě se takhle potkali termíny, my jsme plánovali, jaká města navštívíme, a tady se našel volný termín.
02-ef.JPG

Přesto Jihlavu trochu zanedbáváš, kdy si zde vystupovala naposledy?
Vím, že jsem tady v Dělnickém domě byla sedm let zpátky, ale konkrétně jestli jsem hrála ještě někde jinde, si takhle z hlavy nepamatuji. Každopádně jsme některá místa navštěvovali častěji a některá méně, tak jsme se chtěli objevit i tam, kde jsme třeba dlouho nebyli, takže i v Jihlavě. Konečně na ní padlo.

Když si studovala práva, tak si chtěla mít "zadní vrátka", kdyby pěvecká kariéra náhodou nevyšla. Studium si však před nějakou dobou ukončila. Jak to tedy máš teď?
Tak, že jsem se musela naplno věnovat hudbě a firmě, kterou jsem založila. To, že jsem studovala, se začalo velice kolidovat se zpíváním a studium začalo těžce ovlivňovat to, že ta hudba šla pak do kytek a ta mě přeci jen živí. Ve zpěvu je stále třeba něco vymýšlet, jako třeba písničky a texty, to úplně zamrzlo. Mrzí mě to, protože mě studium bavilo, ale teď jsem na tom tak, že zpívám, snažím se víc psát písničky a starám se o více věcí, takže práce je stále moc.

Během turné vydáváš nové CD, o co se jedná?
Je to právě záznam z toho koncertu v Retru, jak jsem říkala, že to byl ten impuls. Je to vlastně DVD a CD z toho live. Je to takový trošku i odraz z toho, co budeme dneska prezentovat tady. Není tam nový repertoár, ale jsou tam prostě písničky z různých desek.

03-ef.JPG
V anketě Český slavík získáváte ocenění převážně za 3. místo. Dokážete si představit, že byste stála na 1. místě místo Lucie Bílé?
Nedokážu a nevím, jestli je to vůbec reálné, jako si to i jen představovat. Já si myslím, že na to zatím nemám a ani na to možná nechci mít, protože si myslím, že jí to právem patří. Takže já si dělám to svoje, stále někde hrajeme, ať už v Polsku, v Čechách, nebo někdy i na Slovensku. Snažíme si psát písničky, rozvíjet někam ten směr a doufat, jestli se to lidem líbí. Jestli se to odrazí na nějakých cenách, je už další věc a není to priorita.

Dneska jste v Jihlavě už od odpoledne, byla si se podívat po městě?
Vůbec. My jsme se teď zastavili na rozhovory, ale do té doby jsme rozvěšovali rekvizity, řešili jsme zvukové zkoušky a podobné věci. Takže vůbec nebyl čas. Já doufám, že třeba zítra ráno budu chtít aspoň něco vidět, protože zatím to vidíme jenom skrze auto a vždycky v těch městech známe benzínky, hotely a náměstí. Takže doufám, že se mi trošku povede během turné něco vidět.

Během celého turné tě doprovází předkapela eFeM, která není až tak známá. O jakou kapelu se tedy jedná?
Jedná se o kluky, kteří založili kapelu asi před dvěma roky. Teď vydali desku před půl rokem, pokud se nepletu. Je to duo, které mi napsalo text k písni Leporelo a vůbec celý nový singl Z nálezů a krás jsme spolu napsali. Protože oni tvoří v tom samém prostředí co já, je to stejné zázemí, stejná kapela, stejný producent, atd. Takže bylo naprosto přirozené, že některé písničky vznikaly spolu. Bavilo mě to natolik, že jsem je oslovila na nějaké své písničky, takže jsem je rovnou vzala na turné. Nikdy jsem předkapelu neměla a je to i praktické, protože oni jsou duo, takže si vezmeme jenom jednoho člověka navíc a máme předkapelu. (smích)

Určitě plánuješ mít děti. Podporovala bys je, kdyby se vydaly ve tvých stopách, nebo by si je spíše upozorňovala, že to nemusí vždy vyjít podle představ?
To je zajímavá otázka. Já si myslím že žádná práce není lehká. Tato není pro každého, je podle mě pro silné povahy, hlavně z psychické stránky je to náročné. Navazuje tlak, média, sledovanost, zodpovědnost, za to, co říkáte lidem, kteří vás poslouchají. Ale musím říct, že je to krásná práce, protože mě to hrozně baví a je to kreativní. Myslím si, že záleží na tom, jaké by ty děti měly charakter, že kdyby byly třeba křehké a moc by se do toho nehodily, tak bych jim to nedoporučovala. Chci, aby byly šťastné, aby dělaly to, co je baví, ale asi bych je podporovala v tom, co si vyberou.


04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
010.jpg
011.jpg
012.jpg
014.jpg
013.jpg
015.jpg

Ewa Farna poprvé po nehodě na veřejnosti: Vypadala jako Nšoči a přiznala čtyři panáky

7. června 2012 v 18:42 | L3
Zpěvačka Ewa Farna (18), která koncem května bourala opilá a zdemolovala své auto, se poprvé od havárie objevila ve společnosti. Na křtu desky Blázinec jsme ji vyzpovídali a jako prvním nám tak zpěvačka ze svého pohledu popsala své pocity ohledně nehody. "Lituju toho, udělala jsem chybu. Zpovídat se jednou budu až Bohu," řekla Super.cz Farna. Podívejte se na video, v kterém Ewa, jež vypadala jako dcera náčelníka Apačů Nšoči, o nehodě mluví.

Ewa Farna poprvé od nehody na veřejnosti: Usměvavá indiánka

7. června 2012 v 18:32 | L3
Zpěvačka Ewa Farna (18), která před dvěma týdny bourala, když řídila pod vlivem alkoholu, se poprvé od děsivě vypadající nehody objevila na veřejnosti. Na křest CD přišla bez šrámu na těle, ale se šrámy na duši.

Ewa Farna: O nehodě jsem radši nečetla, poradila mi to doktorka

7. června 2012 v 18:28 | L3
Dva týdny po autonehodě se Ewa Farna poprvé objevila ve společnosti. Cítí se už dobře, ale šrámy na psychice prý bude mít ještě dlouho. "Já si své sankce, jak finanční, tak psychické, vyžeru," řekla pro iDNES.cz zpěvačka.

Ewa Farna: Tatínkova (zlobivá) holčička

7. června 2012 v 18:14 | L3
Začneme štěstím v neštěstí. Je to jen pár dní, co čerstvá maturantka Ewa Farna zažila nepříjemnou autonehodu. Při pohledu na zdemolovaný vrak jejího zánovního vozu běhal mráz po zádech. Je až neuvěřitelné, že vůbec přežila, natož jen s drobnými oděrkami. Šlo o vůbec první "exces" populární zpěvačky, jejíž život se dosud řídil velmi přísnými pravidly.

Ewa Farna je Eminem. Tvrdí to překladač Google

31. května 2012 v 17:00 | L3
Zpěvačka Ewa Farna má špatné období. Po ošklivé bouračce, při které zničila své auto a navíc měla zbytkový alkohol v krvi, si z ní někdo utahuje na internetu. Překladač firmy Google z ní totiž dělá Eminema.

Když do internetového překladače Google zadáte jméno Ewa Farna a necháte ho přeložit do nějakého jiného jazyka, objeví se v něm slovo Eminem. Pravděpodobně jde o hříčku internetových specialistů z Google v Polsku nebo Česku. V překladu z jiného jazyka než polštiny totiž vtípek nefunguje.

Ewa Farna: Nikdy bych nesedla za volant přímo od skleničky

25. května 2012 v 19:06 | L3
Osmnáctiletá zpěvačka Ewa Farna, která měla v úterý ráno autonehodu, je už z nemocnice doma. Jak sama říká, je zázrak, že nehodu vůbec přežila, protože její auto je úplně na odpis. V exkluzivním rozhovoru pro iDNES.cz přiznala, že den předtím s kamarády slavila maturitu. Sedm hodin před jízdou však už vůbec nepila.

Generační idol Ewa Farna slaví osmnáctiny: Konečně je dospělá!

14. srpna 2011 v 12:12 | L3
Sedm desek, z toho dvě platinové za více než 20 tisíc prodaných kusů, přes 200 koncertů a tvrdě vydělané miliony. Toho všeho dosáhla Ewa Farna, než se stala plnoletou. Teprve dnes totiž překračuje idol mnoha českých teenagerů práh dospělosti. "Jsem stará a bojím se zodpovědnosti," šílí zpěvačka ze svých osmnáctých narozenin.
reklama

Svoji kariéru nastartovala ve dvanácti letech. U náctileté školačky začal celý kolotoč mezinárodní popularity a velkých úspěchů docela nenápadně. Ewa milovala hudbu a zpěv už od dětství, a tak pomalu sbírala první drobné ceny, jako bylo třeba vítězství v okresní soutěži ve zpěvu ve Frýdku- Místku.

"Já byl tehdy z jejího projevu nadšen. S ostatními členy poroty jsem se ale neshodl, protože oni měli favorita v někom jiném. Rozzlobil jsem se a prohlásil, že jí jako člen poroty věnuju vlastní cenu, a sice nahrání pár písniček nebo alba. Rozhodl jsem se to sám zaplatit," zavzpomínal objevitel Farné a hudební producent Lešek Wronka, který si ji v roce 2006 vzal pod svá ochranná křídla.

Brzy z Ewy udělal hlavního koně své hudební velkovýrobny. Přišel velký hit Měls mě vůbec rád, klip často rotoval v televizi, píseň v rádiích a malé třináctileté děvčátko upoutalo stejné staré vrstevníky svou přijatelnou image. Co bylo ovšem nejdůležitější - děvče si udělalo dobré očko i u rodičů svých fanoušků, kteří novou neškodnou, ale talentovanou divu svým dětem jednoznačně schválili...

O několik měsíců později přišel Ewin první koncert a nejvyšší ocenění pro začínajícího tuzemského interpreta - Objev roku v anketě Český slavík 2006. Pod svá křídla si pak Ewu Farnu vzala proslulá Slavice Lucie Bílá a popularita Ewy už byla neodvratitelná... Za svou dosavadní poměrně krátkou kariéru shrábla mladá zpěvačka mnoho českých a polských ocenění, na ty největší pocty však nejspíš ještě jen dojde. "Už nebudu jen malá holčička, co zpívá Měls mě vůbec rád. I když já asi budu pořád trochu dítě, protože jsem trochu šílená," uvědomuje si Farna.

Dvakrát zamilovaná...

Krásná, bohatá, úspěšná a chytrá... Není divu, že díky kombinaci těchto vlastností je Ewa Farna (18) idolem mnoha dospívajících kluků. Blíže k tělu si ale pustila jenom dva, lépe řečeno jako partnery přiznala pouze zpěváky Marcuse Trana a současného přítele Tomáše Kluse.

Marcus Tran (25)
Jako první začala média už v roce 2008 spekulovat o Ewině vztahu se zpěvákem skupiny Embassy Marcusem Tranem. Farna jej vehementně popírala, čehož hbitě využilo několik studentíků, kteří se začali vytahovat, že to byli právě oni, kteří zpěvačku připravili o věneček. Změna přišla až s koncem roku 2009, kdy Ewa přiznala svůj první oficiální vztah s Marcusem.

Toho zdědila po zpěvačce Olze Lounové (30) a Tran si novou a mladší partnerku pochvaloval, neboť s ním prý zažívala spoustu povznášejících zážitků pramenících z mladického poblouznění. Pak ale Farna začala mít na svůj protějšek čím dál tím méně času a vztahu příliš nepomohl ani dívčin mnohem výraznější úspěch na českém hudebním poli. Mladá láska se rozpadla a Tran našel útočiště v náručí sexbomby Martiny Gavriely (32).

Tomáš Klus (25)
Ewa dlouho citově nestrádala. Po krátkém prožívaném zklamání z prvního vážnějšího vzplanutí se jí naskytla možnost mnohem vhodnější citové investice, než byl přelétavý začínající umělec. A touto lepší možností se ukázal být zpěvák a hudebník Tomáš Klus, se kterým Farna zažila svou moderátorskou premiéru.

Ta proběhla letos v únoru při předávání cen Anděl 2010 a vůbec to nebyl trapas, naopak milé hudebnické průvodcování večerem. Oba nadaní a stejně úspěšní muzikanti momentálně prožívají velmi spokojený vztah a snad jim nehrozí to, co se už Ewě přihodilo s Tranem - krach z důvodu vzájemné konkurence.

EWA FARNA bude už brzo PLNOLETÁ! Oslaví to koncertem

14. srpna 2011 v 12:07 | L3
Ewa Farna oslaví plnoletost speciálním brněnským koncertem.
Zpěvačka Ewa Farna oslaví své 18. narozeniny speciálním koncertem, který se uskuteční 23. září v brněnském Semilassu. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala manažerka zpěvačky Michaela Kocourová.

"Zpěvačka narozená ve znamení lva, se během prázdnin intenzivně připravuje na oslavu své plnoletosti se svými fanoušky. Ewa kvůli náročným přípravám na její životní koncert, zrušila i svou dovolenou," uvedla Kocourová.

Ewa Farna, která se narodila 12. srpna roku 1993 v Třinci, patří mezi nejvýraznější mladé zpěvačky na české hudební scéně.

Zpěvu se věnuje od dětství. V roce 2006 vydala svou debutovou desku Měls mě vůbec rád spolu se stejnojmenným hitem. Za toto album obdržela řadu ocenění včetně platinové desky za prodej více než 20 tisíc nosičů a získala titul Objev roku Českého slavíka v roce 2006. O rok později nahrála v pořadí druhé album Ticho, které propagovala na svém historicky prvním koncertním turné po České republice.

Díky dobré znalosti polského jazyka uspěla zpěvačka také na polském trhu, kde vydala desky Sam na sam či Cicho. Jejím zatím posledním hudebním počinem je nahrávka Ewakuacja, která vyšla na polském trhu.

Jak oslaví Ewa Farna své osmnáctiny?

14. srpna 2011 v 12:05 | L3
Trojnásobná bronzová slavice, držitelka Ceny Anděl a zpěvačka nominovaná na Cenu MTV Evrope za Česko i Polsko Ewa Farna slaví právě dnes své osmnácté narozeniny.

Ewa Farna, narozená ve znamení lva, se během prázdnin intenzivně připravuje na oslavu plnoletosti se svými fanoušky. Jedinečný mejdan proběhne v pátek 23. září v brněnském Semilassu. Zpěvačka kvůli náročným přípravám na svůj životní koncert zrušila i svou dovolenou. Více o připravovaném koncertě se fanoušci dozví během pár dní...

Ewa Farna je dospělá; oslaví to až v září

14. srpna 2011 v 12:02 | L3
Hvězda náctiletých Ewa Farna konečně oslavuje osmnácté narozeniny a raduje se ze všech práv dospěláků. Ve skutečnosti ale dospěla mnohem dřív: od dvanácti let pracuje, vydělává vlastní peníze a stihla se stát slavnou.

Na místo toho, aby Ewa uspořádala ohromnou letní party na počest svých osmnáctin, zodpovědně se věnuje své práci. Se svou kapelou připravuje nový český singl, jehož příchod ohlásila na Facebooku. "Právě píšu text," svěřila se fanouškům. Narozeniny pořádně oslaví až 23. září, a to velkým koncertem v Brně. "Je to zatím můj největší projekt za těch 6 let a připravuju se na něj půl roku," prozradila mladá zpěvačka.

Hudební znalci považují Ewu za jeden z největších českých hudebních talentů. V necelých čtrnácti letech získala platinovou desku za za prodej více než 25 000 kusů alba "Měls mě vůbec rád". Platina ozdobila i druhou desku, nazvanou Ticho. Ewa zpívá česky a polsky, srdce fanoušků si získala v hojné míře i na Slovensku. Soukromí si na svůj mladý věk umí chránit, bulvárem zahýbal jen její vztah s hudebníkem Marcusem Tramem, který ji nakonec podvedl s prsatou moderátorkou Martinou Gavriely.

Nyní je Ewa opět šťastně zaláskovaná - několik měsíců chodí se zpěvákem Tomášem Klusem. "Mám skvělého kluka, kterého si vážím a obdivuji ho," přiznala. Nepovedeného vztahu s Marcusem nelituje. "I zlé věci se musí dít, abychom mohli docenit ty dobré," říká moudře.

Klus a Farna: Chodíme spolu!

23. dubna 2011 v 10:45 | L3


Český showbyznys má novou zamilovanou dvojici. V lednu spolu uváděli hudební Ceny Anděl a zakoukali se do sebe. Zpěvačka Ewa Farna (17) a muzikant Tomáš Klus (25) se dali dohromady a randí spolu už několik týdnů.

"Ano, je to pravda," potvrdila Blesk.cz informaci sama Farna. "Chodíme spolu, ale víc neřeknu, je to moje soukromí," dodala Ewa.

Známý autor populární písničky Marie Tomáš Klus v pátek telefon nezvedal, ale vztah potvrdil na sociální síti facebook. Na svém soukromém účtu, ke kterému má přístup jen pár desítek jeho nejbližších přátel, má podle serveru SuperSpy Ewu Farnou označenou jako svou přítelkyni.

Taky spolu s Ewou byli na úterním Barování v pražské Lucerně. Že je mezi nimi něco víc, než je pracovní spolupráce nebo jen přátelství, potvrdil Klus nepřímo tím, že si na košili, přímo na srdce, připnul placku s obličejem Ewy Farné a nápisem fanynka. Podobně to nedávno udělal také zpěvák Vojta Dyk, když si na klopu saka připnul placku se svou milenkou Táňou Vilhelmovou.

Jistou slabost pro Ewu Klus potvrdil již v rozhovoru před udělováním Andělů. Na otázku, zda se mu Farna líbí, Klus odpověděl. "Nosí v sobě cosi nezemského, je proto snadné, aby nejenom utkvěla v paměti," řekl muzikant. Ewa se mu vzápětí zapsala nejen do paměti, ale i do srdce. Jeho bývalky jako Karolína Doležalová a Lenka Zahradnická jsou zapomenuty, stejně jako u Farné muzikant Marcus Tran.

Podvedená Ewa Farna: Marcusovi přeju, aby byl šťastnej!

20. dubna 2011 v 8:58 | L3

Ewa Farna (17) stojí momentálně na prahu dospělosti. Zanedlouho bude maturovat a dosáhne osmnácti let. Přesto má už za sebou tolik zkoušek ohněm, že by jí mohla závidět kdejaká třicítka.

Ono totiž vlítnout do vod showbyznysu ve třinácti letech není žádný med. Ewa Farna měla ale to štěstí, že za ní stál Lešek Wronka, který spolu s jejími rodiči držel otěže pevně v rukou a nedovolil, aby se idolu náctiletých dělo cokoli nepatřičného. Osobní život ale stejně neuhlídal.

Ewa zažila láskyplný vztah s hudebníkem Marcusem Tranem a věřila, že to je navždy. Tato idea se jí ale rozsypala jak domeček z karet v okamžiku, kdy ji Tran začal podvádět s Martinou Gavriely.

"Nelituju toho, že jsme spolu byli. Marcus byl fajn kluk, já mu strašně držím palce a chci, aby byl šťastnej, stejně, jako - doufám - to on přeje mně?" svěřila se Farna redaktorce Top Star magazínu. Lásky jsou totiž to, co Ewu trápí ze všeho nejméně. Těší se na řidičák a hlavně svůj mega narozeninový koncert.

Pokud vás zajímá více ze života úkazu jménem Ewa Farna, sledujte dnešní Top Star magazín na Primě.
 
 

Reklama